WEB TASARIM İÇİN BİLMENİZ GEREKEN 5 UNSUR

Eğer farklı websiteler tasarlamak istiyor; ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki 5 ilkeye çalışarak bu alanda ustalaşabilirsiniz.

Aslında bunu gerçekleştirmek için bilgisayar mühendisliği gibi bir bölüm okumuş olmanıza gerek yok. Tek gereken araştırma isteği ve iyi bir göz.

Devamını Oku

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

22.12.2017

Web ağında gösterilecek basit bir website yapmak oldukça kolay olsa da, düzenli ve faydalı içeriğe sahip, panel entegrasyonları içeren bir site veya bir e-ticaret sitesi oluşturabilmek ileri düzeyde kodlama bilgisi gerektiren bir faaliyettir. Bu yazımızda Web ağına yönelik içerik oluşturmak için izlemeniz gereken yolu ana hatlarıyla açıklamaya çalışacağız.

Web tasarımı, en basit  ifadesiyle web sitesinin üretimi, geliştirilmesi ve bakımı anlamına gelse de, her geçen gün daha fazla disipline hakimiyeti gerektirmektedir. İyi bir web tasarımcısı olmak için birden fazla yol olsa da ilk olarak yapılması gereken bir websitesinin işlevinin, onun kullanıcılarına ne kadar faydalı olduğuyla ilintili olduğunun idrakidir. Web ağının kullanıcılarının farklı zaman dilimlerinde farklı talepleri olduğu bir gerçektir. Örneğin, gündüz kurumsal veritabanlarını ağ üzerinden kullanan bir kişinin talepleri ve ihtiyaç duyduğu altyapıyla, internet üzerinden oyun oynayan veya sosyalleşen bir kişininkiler çok farklıdır. İnternet, bilginin özgür dolaşımı ve ulaşılabilirliğinin yanında birçok kolaylaştırıcı faydayı da sunmaktadır. İyi bir web geliştiricisi olmanın ilk yolu da kullanıcı ihtiyaçlarını iyi analiz edip, bilgiyi veya hizmeti en doğrudan, en ulaşılabilir şekilde sunabilmektir. Bu anlamda, web geliştiricininin, kendini sürekli yenilemesi, en yeni araçlar ve trendleri sürekli takip etmesi gerekmektedir. Web ağında basit bir siteyi, bu alanla biraz ilgilenen herkes yapabilir, önemli olan kullanıcıyı ve arama motorunun mantığını kavrayıp buna yönelik çalışmaktır.

 

 

Devamını Oku
Sayfa 1 - 1